KOSZAŁEK - gazetka szkolna

Aktualności 2017/2018


Aktualności 2017/2018 /Tymbark Turniej

       Dnia 25 marca 2017 roku wczesnym rankiem wyruszyliśmy do podkieleckich  Nowin, by rozegrać finały wojewódzkie turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”, a stawką był wyjazd do Warszawy na finał Ogólnopolski. W zmaganiach uczestniczyło 77 drużyn z całego województwa. W sumie zagrało aż 708 zawodników z 14 okręgów . Bieliny reprezentowały dziewczynki (mistrzynie powiatu) w kategorii wiekowej do lat 8 (U-8) i do lat 10 (U-10)
 Po rejestracji drużyn i losowaniu grup, nastąpiło uroczyste otwarcie turnieju, a po nim mecze grupowe. Graliśmy systemem 4 w polu plus bramkarz w kategorii U-8 oraz 6 w polu plus bramkarz w kategorii U -10, mecze trwały 2x10 minut ze zmianą stron. Zawodniczki przed zawodami otrzymały komplet koszulek z logo organizatora rozgrywek firmy Tymbark.

Najpierw  rywalizację rozpoczęły mocno osłabione brakiem chorych zawodniczek dziewczynki w kategorii U-10 (W turnieju grały w sześć na siedem przeciwniczek) . Drużyna w składzie: Stępnicka Agnieszka, Kopacz Julia, Jasińska Zuzia, Kot Magda, Iwan Julia, Wojton Ala,  zajęła trzecie miejsce w grupie i nie uzyskała awansu do fazy półfinałowej.  Pomimo tego dziewczynkom należą się ogromne słowa uznania za zaangażowanie oraz  równorzędną walkę jaką podjęły z zespołami grającymi w pełnych składach.

Rewelacyjnie w rozgrywkach spisały się dziewczynki w kategorii U-8 . Drużyna w składzie: Kot Ewa, Bzinkowska Monika, Wawrzeńczyk Weronika, Głazowska Julia, Maciejska Wiktoria, również osłabiona brakiem kilku chorych zawodniczek zajęła drugie miejsce turnieju. Po dwóch zwycięstwach w grupie „F” z SP 13 Skarżysko 3:0 i SP Krynki 1:0 nasze podopieczne uzyskały awans do półfinału. Wszystkie drużyny które awansowały do półfinału turnieju otrzymały komplet oryginalnych strojów (koszulka, spodenki i getry) firmy NIKE wraz z torbą sportową. W nowych już strojach nasza drużyna zremisowała w dramatycznym meczu półfinałowym z SP Chlewice 1:1. O zwycięstwie zdecydowały rzuty karne strzelone przez Weronikę Wawrzeńczyk i Monikę Bzinkowską. W wielkim finale nasze piłkarki musiały uznać wyższość rówieśniczek z PSP w Kunowie zostając tym samym vice- mistrzem województwa świętokrzyskiego. 

Dodatkowo wyróżnienie otrzymała nasza zawodniczka – Ewa Kot otrzymując nagrodę dla najlepszej bramkarki turnieju.

Wszystkie dziewczynki otrzymały torby pełne upominków orz soków od głównego sponsora firmy Tymbark.  
            Nasz  wynik podczas XVII edycja turnieju udowodnił, że w rywalizacji sportowej liczy się zaangażowanie, ambitna postawa na arenie sportowej i praca podczas treningów  sportowych. Gratulacje należą się nie tylko  uczestnikom turnieju z naszej szkoły ale również  ich rodzicom, którzy z wielkim poświęceniem przywożą swoje pociechy na zajęcia, a ich dopingu nie powstydziłby się niejeden stadion piłkarski w wyższych rozgrywkach ligowych. Eskalacja emocji w całym turnieju była  bardzo duża, od łez po starciach z przeciwnikiem lub straconym golu, do wielkiej radości po strzelonej bramce czy wygranym meczu.

Za pomoc w organizacji wyjazdu składamy podziękowania Pani dyrektor Irenie Bąk a także panu Mateuszowi Pindralowi za gorący doping podczas turnieju.

Niebawem kolejne występy młodych piłkarek podczas Dziewczęcej Ligi Piłki Nożnej.

                                                                                             Opiekun drużyn: Dariusz Wiącek

« powrót do listy
  Galeria   Galeria   Galeria
  Galeria   Galeria   Galeria
  Galeria   Galeria   Galeria
  Galeria   Galeria   Galeria
  Galeria   Galeria   Galeria
  Galeria   Galeria   Galeria
  Galeria   Galeria   Galeria
  Galeria   Galeria   Galeria
  Galeria   Galeria   Galeria


Odwiedziny od 06.12.2007
0010389


 
 
Lipiec 2018
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
Zespół Szkół Samorzadowych w Bielinach :: © 2007 made by kOmpUterY Kielce & mAxDeSigN Kielce