KOSZAŁEK - gazetka szkolna

Aktualności 2017/2018


Aktualności 2017/2018 /Dzień matematyki

Z okazji obchodzonego w marcu Dnia Matematyki we wszystkich klasach od zerówek po szóstoklasistów odbyły się wyjątkowe lekcje matematyki .

         Klasa 0a bawiła się matematyką grając w ciekawe gry i rozwiązując zagadki matematyczne, natomiast w klasie 0b odbył się konkurs matematyczny.

         Dzięki przeprowadzonym zajęciom przedszkolaki bawiąc się  miały okazję dowiedzieć się, że matematyka może być przyjemna i dawać radość.

          Na lekcjachw klasach I – III uczniowie rozwiązywali zadania matematyczne związane z ich ulubionymi bajkami Calineczką, Kopciuszkiem i Czerwonym Kapturkiem. Dzieci podzielone na grupy samodzielnie czytały fragmenty bajek matematycznych, wypełniały baśniowe karty pracy i kolorowały rysunki z bajkowymi postaciami.

         W podsumowaniu lekcji uczniowie zgodnie stwierdzili, że zajęcia bardzo im się podobały, a bajki i matematyka idealnie do siebie pasują.

          W klasach IV – VI świętowaliśmy ogólnopolski Dzień Matematyki pod hasłem Pieniądze to nie wszystko. Korzystając z materiałów udostępnionych przez Stowarzyszenia Doskonalenia i Rozwoju 4improve w każdej z klas odbył  się Turniej Matematyczny. Zadania zostały skonstruowane tak, aby zainteresować uczniów matematyką i pokazać jej praktyczne zastosowania.

         Turnieje we wszystkich klasach odbyły się w bardzo miłej atmosferze i duchu zdrowej rywalizacji. Zwycięska drużyna otrzymała w nagrodę brawa i oceny bardzo dobre z matematyki. Uczniowie jednogłośnie stwierdzili, że zadania z prezentacji bardzo im się podobały. 

         Dzień matematyki przeprowadzony w naszej szkole miał na celu prezentacje matematyki w sposób ciekawy i intrygujący. Uczniowie dzięki nietypowym zadaniom mogli sobie uświadomić, iż wiedza z matematyki zdobyta w ,,szkolnych ławach” ma zastosowanie w każdej dziedzinie życie.

 Paulina Maciejska

« powrót do listy
  Galeria   Galeria   Galeria
  Galeria   Galeria   Galeria
  Galeria   Galeria   Galeria
  Galeria   Galeria   Galeria
  Galeria   Galeria   Galeria
  Galeria   Galeria   Galeria
  Galeria   Galeria   Galeria
  Galeria   Galeria   Galeria
  Galeria   Galeria   Galeria
  Galeria   Galeria


Odwiedziny od 06.12.2007
0031619


 
 
Kwiecień 2019
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30
Zespół Szkół Samorzadowych w Bielinach :: © 2007 made by kOmpUterY Kielce & mAxDeSigN Kielce