KOSZAŁEK - gazetka szkolna

Aktualności 2017/2018


Aktualności 2017/2018 /Karta rowerowa

27 października był w naszej szkole „Dniem bezpieczeństwa na drodze”

     Zaproszeni policjanci: sierż. Joanna Żelezik funkcjonariuszka Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach oraz mł. asp. Robert Nyga policjant Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej w Kielcach przeprowadzili egzamin na kartę rowerową oraz prelekcję z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Prelekcje dostosowane były do wieku uczniów. Najpierw uczniowie klas IV-VI pogłębiali swoją wiedzę następnie przystąpili do egzaminu. Tematyka dotyczyła zakresu przepisów o ruchu drogowym, omówione zostały rodzaje znaków drogowych, gestów policjanta kierującego ruchem oraz pojęcia „uczestnika w ruchu drogowym”. Pojawiły się także pytania typu ”kiedy można poruszać się rowerem po chodniku?” i z nimi także uczniowie sobie świetnie poradzili, choć były podchwytliwe. Następnie funkcjonariusze przeszli do trudniejszych zadań, wykorzystując materiały profilaktyczno - edukacyjne przenieśli uczniów spotkań na wirtualne skrzyżowania. W formie zabawy uczniowie przypominali i utrwalali trudniejsze zagadnienia ruchu drogowego. Następna część prelekcji przeznaczona była dla najmłodszych uczniów klas I - III oraz przedszkolaków.

Uczniowie klas piątych przygotowanych przez nauczycielki techniki: panią Ilonę Saletrę i panią Edytę Górę, po zakończeniu prelekcji zdawali swój pierwszy egzamin na kartę rowerową. W bardzo miłej i niestresującej atmosferze wszyscy którzy dobrze się do niego przygotowali uzyskali swoje pierwsze uprawnienia.

       Pragniemy gorąco podziękować za ogromną, profesjonalnie przekazaną wiedzę i wspaniałą atmosferę podczas spotkań i egzaminu policjantom: sierż. Joannie Żelezik funkcjonariuszce Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach oraz mł. asp. Robertowi Nyga policjantowi Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej w Kielcach.

Uczniowie klas 5

 

 

« powrót do listy
  Galeria   Galeria   Galeria
  Galeria   Galeria   Galeria
  Galeria   Galeria   Galeria
  Galeria   Galeria   Galeria
  Galeria   Galeria   Galeria
  Galeria   Galeria   Galeria


Odwiedziny od 06.12.2007
003999


 
 
Grudzień 2018
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
Zespół Szkół Samorzadowych w Bielinach :: © 2007 made by kOmpUterY Kielce & mAxDeSigN Kielce