KOSZAŁEK - gazetka szkolna

Aktualności 2017/2018


Aktualności 2017/2018 /Konkurs Papieski - V edycja

        "Serdecznym moim pragnieniem jest głosić pokój (...) Ten pokój, który umniejsza zwątpienie, przywraca zgodę i pobudza do miłości".Te słowa Ojca Świętego Jana Pawła II, które w dzisiejszym świecie brzmią niezwykle aktualnie, stanowiły  motto piątej edycji Gminnego Konkursu „Na drodze ku wartościom z Janem Pawłem II”. Konkursu wyjątkowego, gdyż jego celem jest nie tylko pogłębianie wiedzy, ale przede wszystkim propagowanie wartości zawartych w życiu i nauczaniu wielkiego Polaka – św. Jana Pawła II.

Tegoroczna edycja konkursu  była  dla nas szczególnie ważna, gdyż  w tym roku przypadła  piąta rocznica nadania Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Bielinach imienia Jana Pawła II.

Każdego roku przedstawiamy  kolejny etap  życia naszego patrona, począwszy od dzieciństwa i lat młodości, czas okupacji, pierwsze lata w  kapłaństwie, okres posługi biskupiej i ostatni etap, któremu poświęcony był tegoroczny konkurs – okres dwudziestu siedmiu lat niezwykłego pontyfikatu Papieża Polaka.

Jak co roku , w tym ważnym dla szkoły wydarzeniu uczestniczyli zaproszeni goście. Obecni byli: Proboszcz Parafii św. Józefa w Bielinach ks. Jan Wojtyna,  Przewodniczący Rady Gminy p. Józef Gawęcki, dyrektor Szkoły Podstawowej w Lechowie p. Karol Kozłowski oraz przedstawiciel Centrum Tradycji, Turystyki i Kultury Gór Świętokrzyskich w Bielinach  p. Magdalena Kowalczyk. 

W konkursie wiedzowym wzięły udział dwuosobowe reprezentacje wszystkich szkół podstawowych z terenu gminy Bieliny. Drużyny były bardzo dobrze przygotowane. Dlatego też, walka o zwycięstwo trwała do samego  końca i w rezultacie cztery  drużyny zajęły pierwsze miejsce. Były to:  Szkoła Podstawowa w Hucie Nowej, Szkoła Podstawowa w Hucie Starej, Szkoła Podstawowa w Porąbkach i Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bielinach.               

Po konkursie wiedzowym rozstrzygnięto konkurs literacki:Jak rozumiesz myśl przewodnią tegorocznego konkursu. Jak młody człowiek w życiu codziennym może głosić pokój? Pierwsze miejsce zdobyła praca  Macieja Kupisza ze Szkoły Podstawowej z Huty Nowej, a drugie Angeliki Wojdy ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Bielinach.

Rozdano także nagrody w konkursie plastycznym zatytułowanym: "Jak ja mogę głosić pokój". 
Wyniki  w kategorii dzieci młodszych:

I miejsce- Paweł Serwicki- Szkoła Podstawowa w Belnie

II miejsce- Julia Iwan – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bielinach

III miejsce- Marta Tosnowiec – Szkoła Podstawowa w Porąbkach

Wyniki w  kategorii dzieci starszych:

I miejsce-  Ula Korycińska – Szkoła Podstawowa w Belnie

II miejsce-  Anna Filipczak - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bielinach

III miejsce-  Paweł Czernek – Szkoła Podstawowa w Hucie Podłysicy i Oliwia Banakiewicz - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bielinach.

             Nagrody zostały ufundowane przez Urząd Gminy w Bielinach. Proboszcz ks. Jan Wojtyna obdarował słodkim upominkiem wszystkie obecne dzieci.

            Po konkursie wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na poczęstunek, przygotowany przez rodziców uczniów Szkoły Podstawowej w Bielinach.

 Joanna Rzepka i Renata Jamorska

 


« powrót do listy
  Galeria   Galeria   Galeria
  Galeria   Galeria   Galeria
  Galeria   Galeria   Galeria
  Galeria   Galeria   Galeria
  Galeria   Galeria   Galeria
  Galeria   Galeria   Galeria
  Galeria   Galeria   Galeria
  Galeria   Galeria   Galeria


Odwiedziny od 06.12.2007
004064


 
 
Grudzień 2018
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
Zespół Szkół Samorzadowych w Bielinach :: © 2007 made by kOmpUterY Kielce & mAxDeSigN Kielce