KOSZAŁEK - gazetka szkolna

Aktualności 2017/2018


Aktualności 2017/2018 /Dziewczynu piłkę kopią

     Boisko „Orlik” w Kunowie, było miejscem inauguracji projektu Polskiego Związku Piłki Nożnej „From Schols to women,s legue” skierowanego do młodych adeptek piłki nożnej. Dnia 25 września 2016 roku odbył się tam pierwszy z pięciu zaplanowanych w tej rundzie turniejów piłki nożnej w kategori „Żak”, rocznik 2007-2009 (dziewczynki z klas I-III szkoły podstawowej).
Do rozgrywek przystąpiło pięć szkól z województwa świętokrzyskiego wytypowanych przez Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej, wyróżniających  się w szkolnych  rozgrywkach piłkarskich dziewcząt. Były to Szkoły Podstawowe : w Kunowie, nr 24 w Kielcach,  Sukowie, Daleszycach oraz Szkoła Podstawowa w Bielinach.
Dziewczynki z Bielin po raz pierwszy miały okazję uczestniczyć w meczu  piłkarskim. Jak na pierwszy poważny turniej w swoim życiu poprzedzony kilkoma treningami nasze zawodniczki poradziły sobie bardzo dobrze zajmując w nim II miejsce.
Świetna atmosfera panująca na turnieju była przede wszystkim zasługą rodziców i opiekunów. Ich dopingu nie powstydziłby się niejeden stadion w wyższych rozgrywkach ligowych. Małe piłkarki dały z siebie wszystko. Gra była zacięta, ale prowadzona w duchu fair-play . Eskalacja emocji w całym turnieju była  bardzo duża, od łez po starciach z przeciwnikiem lub straconym golu, do wielkiej radości po strzelonej bramce czy wygranym meczu.
     Piłka nożna odgrywa w życiu dzieci ważną rolę. Jest nie tylko sposobem na aktywne spędzanie czasu wolnego i środkiem na zachowanie dobrego zdrowia, ale także wspaniałą lekcją wychowawczą, podczas której kształtują się charaktery. Projekt „From Schols to women,s legue” ma przynieść dziewczynkom przede wszystkim radość z gry, a także promować rywalizację w duchu Fair Play. Będzie wpływać na harmonijny rozwój fizyczny oraz kształtowanie odpowiednich cech przyszłych piłkarek. Wspomniany projekt obejmuje 16 województw, w których w wytypowanych szkołach organizowane będą turnieje piłkarskie dla dziewcząt. W każdym z regionów w projekcie będzie uczestniczyć pięć drużyn z pięciu wybranych szkół w danym województwie. Każdy z pięciu zespołów będzie zobligowany do przeprowadzenia jednego turnieju dla wszystkich drużyn z danego województwa. Do półfinałów krajowych awansuje najlepsza drużyna z każdego regionu.                                    
    Celem rozgrywek turniejowych dla dziewcząt jest wychowanie i nauczanie, ale bez pozbawienia możliwości rywalizacji. Dzieci mają się oswajać z piłką, poznawać zasady  i powoli adaptować do boiskowych realiów. Już w październiku  to my będziemy gospodarzem kolejnego turnieju żaków. Zapraszamy wszystkich chętnych

Dziewczynki ze Szkoły Podstawowej w Bielinach uczestniczące w projekcie:

 1. Kowalczyk Zuzia    Kl.    I
 2. Kopacz Hania                   I
 3. Binkowska Monika           I
 4. Gawęcka Julia                   I
 5. Głazowska Julia                I
 6. Bera Amelia                      I
 7. Jurek Natalia                    II
 8. Kot Ewa                           II
 9. Kopacz Julia                 II
 10. Prochoń Łucja              II
 11. Pawłowska Milena       II
 12. Wawrzeńczyk Weronika II
 13. Iwan Julia                     III
 14. Kot Magda                    III
 15. Wojton Alicja               III
 16. Stępnicka Agnieszka    III
 17. Miśkiewicz Zuzia         III
 18. Jasińska Zuzia              III

 

                                                                                                 Opiekun grupy: Dariusz Wiącek

 « powrót do listy
  Galeria   Galeria   Galeria
  Galeria   Galeria   Galeria
  Galeria   Galeria   Galeria
  Galeria   Galeria   Galeria


Odwiedziny od 06.12.2007
003991


 
 
Grudzień 2018
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
Zespół Szkół Samorzadowych w Bielinach :: © 2007 made by kOmpUterY Kielce & mAxDeSigN Kielce