KOSZAŁEK - gazetka szkolna

Aktualności 2017/2018


Aktualności 2017/2018 /Spotkanie z Policjantem

       Co roku we wrześniu na  zajęciach szkolnych wiele się mówi o bezpieczeństwie dzieci w ruchu drogowym. W ramach  odbywających się lekcji o takiej tematyce oraz roli policji w utrzymaniu bezpieczeństwa zaprosiliśmy rodzica ucznia naszej klasy - pana policjanta Wojciecha Agatowskiego z Komendy Miejskiej w Kielcach.

 Policjant rozmawiał  z dziećmi o bezpiecznym poruszaniu się po ulicach, a w szczególności  omówił zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły oraz pokazał niektóre znaki drogowe. Przypomniał również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze oraz jak należy zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba. Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się wśród dzieci opowiadania o codziennej pracy Policji. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, wykazywali się też dobrą znajomością znaków drogowych i zasad przechodzenia przez ulicę. Wszystkie chórem wyrecytowały z pamięci wierszyk, którego znajomość  z łatwością przypomina o właściwych zasadach przechodzenia przez jezdnię. Dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały pytania. Szczególnie ciekawiło je, jak zostać policjantem oraz kiedy można otrzymać kartę rowerową.

Podczas spotkania pan policjant pokazał też w jaki sposób pobiera się odciski palców w celu ustalenia linii papilarnych w poszukiwaniu przestępcy. 

    Uczniowie razem z panem policjantem i wychowawczynią udali się również w pobliże szkoły, aby poobserwować przez chwilę panujący ruch uliczny i zwrócić  uwagę na zachowanie bezpieczeństwa w miejscach gdzie ruch jest szczególnie wzmożony.

Nasz gość na zakończenie spotkania obdarował wszystkie dzieci drobnymi upominkami, były to m.in. odblaski, które od razu znalazły się na rękach wszystkich uczniów i mają przypominać o noszeniu ich o zmroku.

Spotkanie było bardzo atrakcyjne dla uczniów, poszerzyło ich wiedzę na temat bezpieczeństwa i z pewnością przyniesie dobre efekty.

                                                                                                                  Małgorzata Kusińska

« powrót do listy
  Galeria   Galeria   Galeria
  Galeria   Galeria   Galeria
  Galeria   Galeria   Galeria
  Galeria   Galeria   Galeria
  Galeria   Galeria   Galeria


Odwiedziny od 06.12.2007
003990


 
 
Grudzień 2018
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
Zespół Szkół Samorzadowych w Bielinach :: © 2007 made by kOmpUterY Kielce & mAxDeSigN Kielce