Archiwum /unicef

 Szkoła Podstawowa w Bielinach włączyła się do Ogólnopolskiej Kampanii Edukacyjnej UNICEF „Baw się i bądź bezpieczny". W  projekcie uczestniczy 1300 placówek z całej Polski. Projekt ten został wsparty przez Światową Organizację Zdrowi i objęty honorowym patronatem Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Edukacji Narodowej. Dzieci w trakcie zajęć poruszają tematy związane z bezpieczeństwem  w domu, podczas zabawy, w drodze do szkoły a także  poznają ważne zagadnienie dotyczące bezpieczeństwa dzieci na wsi, w gospodarstwie rolnym w czasie trwania  intensywnych prac polowych. Mamy nadzieję, że wiedza dostarczona dzieciom zaprocentuje ograniczeniem wypadków i obrażeń wśród dzieci.

Celem projektu jest przekazanie dzieciom wiedzy o tym:

  • jak dbać o własne bezpieczeństwo,
  • jak unikać sytuacji ryzykownych,
  • jak poradzić sobie w sytuacji, gdy już dojdzie do wypadku.
„Baw się i bądź bezpieczny!" jako ogólnopolska kampania edukacyjna UNICEF została objęta patronatem przez Ministerstwo Zdrowia i Ministerstwo Edukacji Nardowej. Partnerem projektu jest WHO (Światowa Organizacja Zdrowia).
W ramach projektu „Baw się i bądź bezpieczny!" przewidziane są następujące działania:
  • Prowadzenie zajęć edukacyjnych dotyczących bezpieczeństwa dzieci w oparciu o dostarczone przez UNICEF materiały dydaktyczne.
  • Konkurs dla uczniów na zaprojektowanie symbolu ogólnopolskiej kampanii „Baw się i bądź bezpieczny!".
    Każda szkoła, która przystąpi do programu może wziąć udział w konkursie na wykonanie projektu, który stanie się oficjalnym symbolem kolejnych edycji „Baw się i bądź bezpieczny!". Szczegóły dotyczące konkursu oraz jego regulamin znajdują się w zakładce Dokumenty.
  • Zaangażowanie władz lokalnych w zwiększenie bezpieczeństwa dzieci.
    Zachęcamy wszystkich Nauczycieli do porozmawiania z dziećmi na temat tego, czy w swoim najbliższym otoczeniu czują się bezpieczne. Czy w pobliżu szkoły znajdują się dobrze oznakowane przejścia dla pieszych? Czy jest sprawna sygnalizacja świetlna? Czy place zabaw są odpowiednio zabezpieczone? ...etc. Wszystkie uwagi dzieci, zawarte w liście przez nie podpisanym, prosimy przesłać do władz lokalnych. Nie jest to warunek konieczny, który należy spełnić, by przystąpić do programu, niemniej jednak szczerze zachęcamy do zaangażowania się w tę inicjatywę. Chcielibyśmy, aby uczniowie byli bardziej świadomi zagrożeń, na jakie są narażeni, a także, by głos dzieci został dostrzeżony przez organy odpowiedzialne za ich bezpieczeństwo.

 
Odwiedziny od 06.12.2007
0017830


 
 
Luty 2019
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28
Zespół Szkół Samorzadowych w Bielinach :: © 2007 made by kOmpUterY Kielce & mAxDeSigN Kielce