Aktualności


Aktualności /Świętokrzyska Liga Mocy

Już po raz szósty na obiektach sportowych wBielinach oraz budynku UG odbyła się Świetokrzyska Liga Mocy. Uczestnikami zawodów byli gimnazjaliści z Waśniowa, Rudek, Rakowa, Chybic, Woli Jachowej, Łagowa oraz gospodarzy czyli Gimnazjum im.Jana Pawła II w Bielinach.

To sportowo-patriotyczne wydarzenie poświęcone było ,,Nieznanemu Holokaustowi'', czyli czystkom etnicznym na terenie ZSRR wymierzonym w Polaków i kościół katolicki. W tym roku mija 80 lat od tych jakże tragicznych wydarzeń. Nie ma na świecie państwa ani obywatela, który by nie znał historii mordów na narodzie żydowskim dokonanym przez Niemców. Tego niestety nie można powiedzieć ani o Ponarach, Wołyniu czy eksterminacji Polaków w ZSRR. Dbanie o patriotyzm jest bardzo ważne, a jego brak jak powiedział patron naszego gimnazjum Jan Paweł II jest łamaniem IV przykazania. Trwa  debata i walka o prawdę i politykę historyczną. W takiej sytuacji wychowanie młodego pokolenia w duchu prawdy i świadomości ma olbrzymie znaczenie dla narodu polskiego i jego miejsca w Europie. Prawda to fundamęnt, na którym wyrasta gmach wiary, niezłomności i szacuku. Szacunku i umiłowania do małej ojczyzny ale też tej "wielkiej", która została zniszczona przez brak wiedzy i świadomości. Na myśl przychodzi tekst zaczerpnięty z jednego z kazań o rolniku, który w trakcie  działań wojennych w 1939 r siał ziarno. Na pytanie o sens pracy powiedział prosto i po chłopsku 'Ziarno nie zasiane spłonie to, które wchłonęła ziemia da plon" .Pozorny bezsens pracy zostanie wynagrodzony. Taka jest intencja Świętokrzyskiej Ligi Mocy. W pamięci uczestników zostaje zapisany cel wydarzenia świadectwo ,,Wiary i Tożsamości''. O uczestników konkursów artystycznych możemy być spokojni. Uczestnicy rozgrywek piłki nożnej,  swoją popularnością przyciągają uwagę i  dają przykład wielkiego zaangażowania. Siatkarki zapewniniają emocje i przekaz niczym ,,Inka'' sanitariuszka żołnierzy niezłomnych. Sztafeta 1944 daje wielkie emocje i ustawia klimat wydarzenia. Czy ktoś z uczestników sztafety zapomni o roku Powstania Warszawskiego?

Konkurs fotograficzny ,,Wiara i Tożsamość'', pozostanie w pamięci uczestników długo, a może na zawsze. Zapomniany krzyż i radość po jego ozdobieniu, zaniedbany grób młodego żołnierza AK i jego śmierć w wieku 18 lat, pielęgnacja krzyży katyńskich na świętokrzyskiej ziemi. Czy trzeba więcej dowodów na pamięć i tożsamość naszej ziemi naszego dziedzictwa i umiłowania polskości? Z tego ziarna będzie chleb, który da nam siłę i wiarę, bo bez niej nie damy rady. Potop szwedzki spustoszył naszą ziemię, teraz zalewa nas potop braku wiary i poprawności politycznej. Daliśmy radę w 1683 i 1920 damy radę i dzisiaj. Cytując kolejne słowa Jana Pawła II "Wymagajmy od siebie choćby inni od nas nie wymagali".

Wyniki poszczególnych konkurencji.

Sztafeta 1944 dziewczęta.

I m Bieliny
II m Łagów
III m Waśniów

sztafeta 1944 chłopców

I m Bieliny
II m Łagów I
III m Łagów II

Piłka nożna chłopców

I m Łagów
II m Bieliny
III m Wola Jachowa

Konkurs fotograficzny ,,Pamięć i Tożsamość'', kategoria Gimnazjum

Im Łagów
II m Bieliny
III m Bieliny

Konkurs fotograficzny ,,Pamięć i Tożsamość'', kategoria Szkoły Podstawowe

I m Belno
II m Makoszyn
III m Huta Stara

Konkurs recytatorski ,,Świętokrzyskie jakie cudne''.

I m Rudki
II m Rudki
III m Łagów

Dziękujemy sponsorom: Edwinowi Wojdzieoraz Adamowi Obara z firmy Echa Leśne"

Roman Lefek

  « powrót do listy


Odwiedziny od 06.12.2007
             005229


 
 


Październik 2017
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
Zespół Szkół Samorzadowych w Bielinach :: © 2007 made by kOmpUterY Kielce & mAxDeSigN Kielce