Archiwum 2016/2017


Archiwum 2016/2017 /Laureaci

Każdego roku w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Bielinach wzrasta liczba uczniów, którzy zdobywają tytuł laureata w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Kielcach.

Liczba laureatów w konkursach przedmiotowych uzależniona jest od wielu czynników; jednak do najważniejszych trzeba zaliczyć wytężoną pracę nauczycieli, uczniów oraz zaangażowanie rodziców w rozwój swojego dziecka - podkreśla dumna z osiągnięć dyrektor szkoły Irena Bąk.  

Ubiegły rok był niezwykle udany jeśli chodzi o pracę dydaktyczną szkoły. Uczniowie uzyskali bardzo dobre wyniki na egzaminach gimnazjalnych. Zdobyli także sześć tytułów laureata w konkursach przedmiotowych. Chyba nikt nie spodziewał się tego, że w tym roku ten sukces uda się podwoić- dodaje dyrektor.

Uroczystość podsumowująca konkursy przedmiotowe odbyła sie 12 kwietnia 2017 na terenie Targów Kielce. W gali uczestniczyła liczna delegacja z naszej szkoły, w której składzie znajdowali się pani dyrektor Irena Bąk oraz uczniowie - laureaci konkursów wraz z opiekunami. Z rąk Świętokrzyskiego Wicekuratora Oświaty Renaty Rabczyńskiej nasi uczniowie odebrali medale i dyplomy:

Klaudia Borycka, Magdalena Czekaj, Konrad Flis i Agata Tomaszewska zostali podwójnymi laureatami (Klaudia i Magdalena z biologii oraz matematyki, Konrad z języka polskiego i geografii, a Agata z chemii i języka polskiego)

Gabriela Gawęcka, Magdalena Majewska, Karolina Mochocka i Filip Tosnowiec sięgnęli po tytuł laureata z jednego przedmiotu – Gabriela z geografii, Magdalena z historii, a Karolina i Filip z matematyki.

Nauczycielami, którzy przygotowywali gimnazjalistów do konkursów byli:

polonistki Regina Kałuża i Maria Kałuża,
geograf Jan Sala,
nauczycielka chemii Anna Matałowska,
nauczycielka biologii Małgorzata Winiarska,
historyczka Marzena Chruściel
oraz nauczycielka matematyki Renata Borycka

Nasi laureaci to wyjątkowo zdolne osoby, które mimo to musiały włożyć mnóstwo pracy, aby osiągnąć sukces.

Od zawsze interesowałam się przedmiotami humanistycznymi. Bardzo lubię historię i jej nauka nie sprawia mi trudności, aczkolwiek uzyskanie tytułu laureata wymagało ode mnie dużego nakładu pracy.

Magdalena Majewska, uczennica klasy 3c

Wzięłam udział w konkursach z moich ulubionych przedmiotów. Chemia stała się moją pasją dopiero w gimnazjum, język polski kochałam od zawsze, szczególnie poezję.

Agata Tomaszewska uczennica klasy 3d

Zamiłowaniem do biologii zaraził mnie mój brat, który jest już absolwentem naszego gimnazjum i był również laureatem z tego przedmiotu. W liceum pragnę pogłębiać swoją wiedzę z biologii. Matematyka od podstawówki nie sprawiała mi trudności i dawała wiele satysfakcji więc postanowiłam spróbować swoich sił w konkursie.

Magdalena Czekaj, uczennica klasy 3c

Od dzieciństwa lubiłem przyglądać się mapom, tabelom i z czasem przerodziło się to w pasję do geografii. Do udziału w olimpiadzie polonistycznej skłoniły mnie zaś sukcesy w kilku innych konkursach literackich. Z tego powodu postanowiłem spróbować swoich sił.

Konrad Flis, uczeń klasy 2a

Zapisałam się na zajęcia z biologii przygotowujące do konkursu, gdyż odkąd pamiętam interesowała mnie ta tematyka. W przyszłości chciałabym nadal rozwijać się w tym kierunku... i pomagać innym. Matematyką zaś zaraziła mnie mama, która uczy tego przedmiotu.

Klaudia Borycka, uczennica klasy 3e

Od dawna interesuję się matematyką. W szkole podstawowej brałem udział w wielu konkursach, ale tak na poważnie dopiero nauczycielka z gimnazjum zachęciła mnie do wytężonej pracy, a nawet poświęcenia, za co jej bardzo dziękuję. W przyszłości mam zamiar kontynuować swoją przygodę z matematyką.

Filip Tosnowiec, uczeń klasy 3e

Do nauki geografii zachęcił mnie mój nauczyciel pan Jan Sala. Zamiłowanie do geografii odziedziczyłam chyba po babci, która uczyła tego przedmiotu. Dzięki niej dowiedziałam się wielu interesujących ciekawostek.

Gabriela Gawęcka, uczennica klasy 3e

Matematyka nigdy nie sprawiała mi trudności. Moja nauczycielka z podstawówki pani Anna Glita pomagała mi w zrozumieniu trudniejszych pojęć i zadań. W gimnazjum dzięki pani Renacie Boryckiej rozwinęłam się matematycznie. Według mnie sukces, który osiągnęłam zawdzięczam w dużym stopniu nauczycielom, którzy poświęcili swój czas żeby mnie dobrze przygotować.

Karolina Mochocka, uczennica klasy 3d

Arkadiusz Białek

 

  « powrót do listy
  Galeria   Galeria   Galeria
  Galeria   Galeria   Galeria
  Galeria   Galeria   Galeria
  Galeria   Galeria   Galeria
  Galeria   Galeria   Galeria
  Galeria   Galeria   Galeria
  Galeria   Galeria   Galeria
  Galeria   Galeria   Galeria
  Galeria   Galeria   Galeria
  Galeria   Galeria   Galeria
  Galeria   Galeria

Odwiedziny od 06.12.2007
             0014638


 
 


Luty 2019
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28
Zespół Szkół Samorzadowych w Bielinach :: © 2007 made by kOmpUterY Kielce & mAxDeSigN Kielce