Archiwum 2016/2017


Archiwum 2016/2017 /Erasmus

Trzech nauczycieli (Arkadiusz Białek, Piotr Goworek, Michał Obarzanek) z bielińskiego gimnazjum podnosiło swoje kwalifikacje zawodowe podczas szkolenia w Lizbonie. Przez 5 dni uczestniczyli oni w kursie pn. “New ways of creating the curriculum in your classroom according to Native Cybernetic Pupils” Organizacją odpowiedzialną za merytoryczne przygotowanie kursu byłoAssociação Nacional Educativa de Inclusão e Inovação nas Escolas- AENIE, która ma ogromne doświadczenie w realizacji projektów międzynarodowych.

Program szkolenia zawierał między innymi informacje z zakresu:

- nauczania dwujęzycznego w portugalskim systemie edukacyjnym – zintegrowane kształcenie przedmiotowo-językowe (CLIL),
- wykorzystania ICT w nauczaniu kompetencji kluczowych (kompetencje matematyczne i naukowo-techniczne, kompetencje informatyczne, świadomość i ekspresja kulturalna, porozumiewanie się w językach obcych).

Nauczyciele dzięki udziałowi w szkoleniu zdobyli nowe umiejętności i kompetencje zawodowe, poznali: portugalski system edukacyjny, system szkoleń nauczycieli, nowe metody nauczania oraz innowacje pedagogiczne stosowane w Portugalii.

Pedagodzy nabyli praktyczne umiejętności w zakresie: nauczania dwujęzycznego z wykorzystaniem metody CLIL, wykorzystania ICT w nauczaniu języków obcych, przedmiotach ścisłych i humanistycznych. Poznali portugalskie metody badawcze i narzędzia wykorzystywane w ewaluacji. Poza udziałem w kursie, nauczyciele mieli możliwość przyjrzenia się pracy portugalskich pedagogów. Dzięki szybko nawiązanym kontaktom z kadrą portugalskiej szkoły, pedagodzy z Bielin zobaczyli jak wygląda zaplecze dydaktyczne placówki i wymienili ze sobą doświadczenia dotyczące pracy z młodzieżą. Nauczyciele z Bielin poznali mocne strony portugalskiej szkoły oraz problemy, z którymi musi się ona borykać. Zaraz po powrocie z Portugalii, uczestnicy kursu podzielą się wiedzą i doświadczeniami z pozostałą częścią kadry Zespołu Szkół Samorządowych w Bielinach.

W drugim roku projektu odbędą się kolejne mobilności. Następna grupa nauczycieli z Bielin będzie podnosić swoje kwalifikacje podczas kursu na Malcie oraz szkolenia typu „job shadowing” we Włoszech.

Dzięki udziałowi szkoły w projekcie Erasmus+ kadra edukacyjna z Bielin ma niebywałą okazję poznania specyfiki pracy z młodzieżą w innych krajach oraz przeniesienia na grunt gminy Bieliny dobrych praktyk. Nawiązanie wielu przydatnych kontaktów, które mogą przełożyć się na późniejsze sukcesy w realizacji i organizacji projektów międzynarodowych, to kolejna istotna wartość wszystkich mobilności. Takie spotkania to również źródło inspiracji – czas, kiedy rodzą się ciekawe pomysły na dalsze działania.

Arkadiusz Białek – koordynator projektu Erasmus+

  « powrót do listy
  Galeria   Galeria   Galeria
  Galeria   Galeria   Galeria
  Galeria   Galeria   Galeria
  Galeria   Galeria   Galeria
  Galeria   Galeria   Galeria
  Galeria   Galeria

Odwiedziny od 06.12.2007
             0014600


 
 


Luty 2019
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28
Zespół Szkół Samorzadowych w Bielinach :: © 2007 made by kOmpUterY Kielce & mAxDeSigN Kielce