Archiwum 2016/2017


Archiwum 2016/2017 /Wycieczka

Dnia 12 października tego roku uczestnicy projektu pn. "Quo vadis? -Ku lepszej przyszłości – rozwijanie kompetencji kluczowych wśród bielińskich gimnazjalistów" współfinansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020 mieli okazję pojechać na jednodniową wycieczkę do Centrum Nauki Kopernika.

Punktualnie o godzinie 5.00 nasz autokar podjechał pod szkołę i wyruszyliśmy w drogę. W czasie podróży pani przewodnik poszerzyła naszą wiedzę na temat miejscowości przez które przejeżdżaliśmy. Na miejsce dotarliśmy około godziny 900, a po rozdaniu biletów, weszliśmy do CN „Kopernik” i rozpoczęliśmy zwiedzanie. Już o godzinie 930 rozpoczęły się zajęcia poszczególnych grup w laboratoriach: chemicznym pod opieką p. Anii Matałowskiej, biologicznym pod nadzorem p. Małgosi Winiarskiej i fizycznym pod okiem p. Dariusza Wiącka. Rozwiązywanie kryminalnej zagadki, technologie optycznego oczyszczania tkanek znane tylko przez naukowców, czy też wiedza na temat praw fizyki, pozwalających na dotarcie do celu były tematami naszych zajęć. Interesujące dokonywanie analizy chemicznej przez grupę chemików pozwoliło na wykrycie powodu otrucia denata z akt policyjnych. W laboratorium biologicznym także nie było nudno. Uczniowie zobaczyli pierwsze organizmy eukariotyczne, a przeprowadzając doświadczenia stwierdzili, czy nasze ciała mogą być przeźroczyste. Grupa fizyków zweryfikowała, co wpływa na zasięg rzutu ukośnego, czy też dowiedziała się jaka wiedza matematyczna potrzebna jest artylerzystom. Doświadczenia wykonywane przez laborantów z chemii i biologii były sterylnie przeprowadzane w białych fartuszkach, okularach ochronnych i rękawiczkach. Na zajęciach każdy korzystał ze stanowisk i narzędzi pozwalających na samodzielne pogłębianie wiedzy. Kolejną atrakcją był seans w planetarium "Niebo Kopernika", gdzie zasiadając na wygodnych fotelach przy sferycznym ekranie wyruszyliśmy w podróż w poszukiwaniu życia na innych planetach. Po godzinnym filmie kontynuowaliśmy zwiedzanie. Następnie udaliśmy się na obiad do „Wiem Bistro”, które mieści się na terenie Centrum Nauki „ Kopernik”. Po dwudaniowym posiłku wybraliśmy się w podróż powrotną. Nie obyło się bez postoju w restauracji McDonald's.

Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy w dość późnych godzinach. Ten wyjazd edukacyjny był niesamowity, pokazał nam, że poprzez zabawę możemy także się wiele nauczyć.

Anna Różycka kl.2"e"

   « powrót do listy
  Galeria   Galeria   Galeria
  Galeria   Galeria   Galeria
  Galeria   Galeria   Galeria
  Galeria   Galeria   Galeria
  Galeria   Galeria   Galeria
  Galeria

Odwiedziny od 06.12.2007
             0014675


 
 


Luty 2019
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28
Zespół Szkół Samorzadowych w Bielinach :: © 2007 made by kOmpUterY Kielce & mAxDeSigN Kielce