Archiwum 2015/2016


Archiwum 2015/2016 /Mini Euro

We wtorek 27 kwietnia na Kolporter Arenie w Kielcach zainaugurowana została faza finałowa tegorocznego turnieju dla gimnazjalistów MiniEuro 2016. W otwarciu imprezy uczestniczyli młodzi piłkarze, ich kibice oraz włodarze naszego województwa.
Tradycyjnie rozgrywki rozpoczęły się barwnym korowodem w którym uczestniczyły 24 drużyny, które wyłonione zostały w jesiennych eliminacjach. Szkolne reprezentacje wcieliły się w barwy krajów, które zagrają w mistrzostwach Europy, rozpoczynających się w czerwcu we Francji. Wśród nich znalazło sie nasze gimnazjum, które wylosowało Turcję.
Zespoły zaprezentowały się  swoim kibicom w nowych strojach w barwach narodowych, które otrzymały od organizatorów turnieju redakcji „Echa Dnia” i Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej oraz sponsorów.
Oprócz zespołów piłkarskich na otwarciu, zjawiły także grupy kibiców, którzy biorą udział w konkursie “Bezpieczny stadion, przyjazny kibic”. Organizatorami konkursu są redakcja „Echa Dnia”, Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej, Wojewódzka Komenda Policji w Kielcach oraz Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty.
Najbardziej widoczną i najweselszą grupą na trybunach byli kibice z Bielin. Wszyscy piłkarscy fani z naszego gimnazjum ubrani byli w czerwone stroje (takie w jakich występuje piłkarska reprezentacja Turcji), doskonale prezentując kraj, który reprezentują w turnieju. Nasi młodzi kibice ostatnie dni przed otwarciem MiniEuro, regularnie zbierali się aby ćwiczyć okrzyki, przygotować plakaty, transparenty i ozdoby oraz przygotować oprawę muzyczną. Rozstrzygnięcie konkursu dla kibiców nastąpi podczas uroczystego zamknięcia  MiniEuro 2016. Do tego czasu podczas  rozgrywanych przez Turcję (Gim, Bieliny) meczów będziemy prezentować pełnię swoich możliwości, Mamy nadzieje, że jak co roku uplasujemy się w ścisłej czołówce konkursu. Największy sukces odnieśliśmy podczas Miniero 2012, zostając najlepszą grupą kibiców w województwie.

            Po oficjalnej części odbyło się spotkanie inauguracyjne w gr. A w którym gospodarz   Francja (Gimnazjum Małogoszcz) zagrała z Rumunią (Samorządowe Gimnazjum numer 1 Busko-Zdrój). Mecz zakończył się zwycięstwem małogoskiej drużyny 2:1. W drugim spotkaniu tej samej grupy Szwajcaria (Gimnazjum Chmielnik) pokonała Albanię (Gimnazjum Kazimierza Wielka 1:0. 

Reprezentacja naszego gimnazjum (Turcja) trafiła do grupy D

Skład grupy D

Turcja (Gimnazjum Bieliny),
Chorwacja (Gimnazjum Daleszyce),
Hiszpania (Gimnazjum Łagów),
Czechy (Gimnazjum Wola Jachowa). 

Pierwsze mecze w tej grupie odbędą się 29 kwietnia (stadion w Daleszycach) i 16 maja (stadion w Bielinach).

Swojej reprezentacji na Arenie Kielce dopingowała również kadra pedagogiczna na czele z Panią dyrektor Ireną Bąk oraz  Julita Skrzyniarz, Renata Głazowska- Tosnowiec, ks. Piotr Białek, Piotr Goworek, Arkadiusz Białek, Mateusz Pindral i Dariusz Wiącek. 

 

Dariusz Wiącek
Mateusz Pindral

   « powrót do listy
  Galeria   Galeria   Galeria
  Galeria   Galeria   Galeria
  Galeria   Galeria   Galeria
  Galeria   Galeria   Galeria
  Galeria   Galeria   Galeria

Odwiedziny od 06.12.2007
             0014808


 
 


Luty 2019
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28
Zespół Szkół Samorzadowych w Bielinach :: © 2007 made by kOmpUterY Kielce & mAxDeSigN Kielce