Archiwum 2015/2016


Archiwum 2015/2016 /Laureaci

 Wielkie sukcesy uczniów Gimnazjum im. Jana Pawła II w Bielinach  

Uczniowie naszego gimnazjum co roku chętnie biorą udział w konkursach przedmiotowych. Ten rok szkolny należał jednak do wyjątkowo udanych. Nauczycieli zaskoczyła liczba chętnych. W pierwszym etapie wzięło udział około 100 uczniów, do drugiego etapu zakwalifikowało się aż 25 reprezentantów, którzy osiągnęli bardzo wysokie wyniki, a do finału dostała się „złota piętnastka”. Szkoła może poszczycić się tak długą listą finalistów pierwszy raz od wielu lat. Szczególnie cieszy fakt, że wśród nich są uczniowie z drugiej klasy, co

dobrze wróży na przyszłość.

Nasi finaliści to:

Yevheniia  Baranova – język rosyjski

Agata Tomaszewska – język angielski

Klaudia Borycka – biologia

Adrian Ołubiec, Karol Brożyna – matematyka

Dariusz Lipiński. Adrian Ołubiec – geografia

Agata Tomaszewska, Patryk Pakuła – chemia

Karol Brożyna, Adrian Ołubiec – fizyka

Hubert Armata, Adrian Brożyna – historia

Agata Tomaszewska, Magdalena Majewska – język polski

Ciężka praca uczniów i ich nauczycieli zaowocowała sukcesami.

Tytuł laureata uzyskali:

Agata Tomaszewska z języka angielskiego – opiekunką uczennicy jest pani Beata Krawczyk. Agata jest osobą, która ma liczne zainteresowania, ale jej największą pasją jest język angielski i gra na pianinie. Aktywnie brała udział w zajęciach dodatkowych w szkole oraz pracowała bardzo dużo samodzielnie w domu, co pozwoliło jej na opanowanie treści i umiejętności, które znacznie wykraczają poza podstawę programową.

Konkurs też testował wiedzę dotyczącą kultury, geografii, historii i tradycji krajów anglojęzycznych, co stanowiło dodatkową trudność.

 


Hubert Armata i Adrian Ołubiec  z historii – opiekunką jest pani Marzena Chruściel. Hubert Armata uzyskał tytuł laureata dzięki swojej ciężkiej pracy, ale dla niego historia to wielka pasja. W latach ubiegłych brał już udział w konkursach o tematyce historycznej. Posiada on rozległą wiedzę historyczną, którą cały czas chce pogłębiać. Z pewnością można tego ucznia zaliczyć do grona pasjonatów przedmiotu, gdyż każde wydarzenie historyczne stara się przeanalizować w oparciu o różne źródła.

Adrian Ołubiec jest laureatem również z geografii i finalistą z fizyki i matematyki. Jest to uczeń  zdolny, zaangażowany i bardzo chętny do pogłębiania swojej wiedzy w wielu dziedzinach. U Adriana  tytuł laureata to wynik jego ciężkiej pracy, której motywację upatrywać należy w jego dalszych planach edukacyjnych, czyli możliwości uczęszczania do liceum o bardzo wysokim poziomie.

 

Yevheniia Baranova  z języka rosyjskiego -  opiekunką jest pani Pelagia Wiącek.

Zainteresowania i predyspozycje do nauki języka rosyjskiego można wiązać z tym, że Yevheniia jest z pochodzenia Ukrainką. Przyjechała z mamą do Polski, kiedy miała sześć lat. Języka polskiego uczyła ją babcia, która jest z zawodu nauczycielką. Yevheniia bardzo szybko opanowała podstawy języka polskiego i rozpoczęła naukę w Szkole Podstawowej w Hucie Podłysicy. To w gimnazjum zaczęła się przygoda językiem rosyjskim. Uczennica z łatwością przyswajała reguły i zasady tego języka. Pracowała systematycznie, dążąc do tego, aby osiągać bardzo dobre wyniki w nauce. Swoją przyszłość wiąże z turystyką i językami: polskim, rosyjskim i ojczystym ukraińskim. Pragnie podróżować i poznawać jak żyją ludzie w innych krajach świata.

 


Adrian Ołubiec z geografii – opiekunem jest pan Jan Sala, który tak charakteryzuje swojego podopiecznego: „Geografia jest nauką wymagającą wiedzy wszechstronnej, interdyscyplinarnej i zainteresowania przemianami społeczno – gospodarczymi we współczesnym świecie. Adrian jest uczniem, który umiał połączyć te cechy i nie ograniczał się tylko dowyznaczonej tematyki, ale sam poszukiwał dodatkowych źródeł informacji poszerzających jego wiedzę. Dzięki temu zaangażowaniu osiągnął bardzo dobry wynik w II etapiei został laureatem XIII Wojewódzkiego Konkursu Geografii.”

 

 


Partyk Pakuła z chemii – opiekunką jest pani Anna Matałowska. Zainteresowania Patryka to piłka nożna, gry komputerowe (głównie strategiczne i RPG), muzyka i filmy popularno – naukowe. Dlaczego chemia? „W 2 klasie startowałem w konkursie z chemii, bez największych powodzeń. W tym roku byłem bardziej pewne siebie, chciałem spróbować swoich możliwości jeszcze raz. Oczywiście były też inne przedmioty i inne konkursy tj. fizyka i matematyka, z których idzie mi bardzo dobrze, lecz chciałem się skupić na jednym przedmiocie, żeby mieć największe szanse powodzenia”. Patryk od września uczęszczał na dodatkowe zajęciach z chemii, włożył bardzo dużo pracy w to, żeby osiągnąć sukces. Udało się - został laureatem XIII Wojewódzkiego Konkursu z chemii zajmując1 miejsce w województwie.

 

Gratulujemy wszystkim uczniom, ich rodzicom, nauczycielom i życzymy dalszych sukcesów.

   « powrót do listy


Odwiedziny od 06.12.2007
             0014619


 
 


Luty 2019
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28
Zespół Szkół Samorzadowych w Bielinach :: © 2007 made by kOmpUterY Kielce & mAxDeSigN Kielce